Богуславський Центр

дитячої та юнацької творчості

Меню сайту
Погода
Корисні посилання
Положення [29]
Керівнику гуртка [11]
Фотоанонс подій [12]
Новини самоврядування [19]
Документи самоврядування [4]
Поради заступника директора з навчально-виховної роботи [5]
Поради психолога [11]
Соціальні ініціативи Президента [1]
Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 25
Головна » Файли » Керівнику гуртка

Використання інтерактивних технологій у виховній діяльності
05.02.2013, 13:05

Використання інтерактивних технологій у

виховній діяльності

Сучасні умови життя вимагають від педагогів і батьків якісно іншої позиції щодо навчання та виховання, ніж раніше. Саме цим зумовлена реформа освіти, що реалізується через упровадження компетентнісно, орієнтованого підходу в навчально-виховний процес.

На часі заміна стандартних виховних заходів для дітей на цілеспрямоване і професійне управління виховним процесом, що включає вивчення вихованців, встановлення психолого-педагогічного діагнозу, цільове планування і здійснення виховного впливу, об’єктивну оцінку реальних результатів виховної роботи. Поведінка вчителя вирішувати і давати вказівки стала неефективною.

Вчитель має стати зацікавленим і рівноправним учасником загальної справи. Його дії не можуть бути передачею готового досвіду, носити характер опіки чи педагогічного диктаторства.

Система навчально-виховної роботи конкретного закладу – це, по-перше, «дух» закладу, по-друге – взаємовідносини між учасниками педагогічного процесу на рівні педагогіки співпраці: по-третє, умови для самовизначення, саморозвитку.

Створення системи виховної роботи відповідно до вимог сьогодення є головним завданням закладу, його педагогічного колективу. Створення системи є передумовою створення середовища з потужним виховним впливом на особистість, на формування свідомості, самосвідомості виховання, на виховання духовної культури.

Все це повною мірою стосується і позашкільних навчальних закладів. У позашкільному навчальному закладі для створення системи виховної роботи є всі необхідні і достатні умови.

Різноманіття аспектів виховної системи підпорядковане найважливішій соціальній місії: виховання соціально зрілого громадянина, здатного активно й творчо присвячувати свої зусилля, знання покращення й удосконалення життя у своїй країні. Сьогодні позашкільна освіта й виховання створює освітньо-виховне середовище, сприяє формуванню й розвитку особистості. Якщо більш точно позначити соціальний простір діяльності позашкільної установи – це сфера організованого й спрямованого дозвілля, де створюються сприятливі умови для особистісного зростання й самореалізації молодої людини.

Державна політика в галузі виховання дітей та молоді передбачає створення оптимальних умов для саморозвитку та самореалізації особистості. Відповідно необхідним є пошук нових моделей виховного процесу, який би сприяв становленню особистості фізично й морально здорової, здатної протистояти впливам асоціального середовища.

Актуальним є креативне виховання, сутність якого розуміють як систему підготовчих та профілактичних заходів, спрямованих на запобігання формуванню в учнів негативних звичок, рис характеру, проявам асоціальної поведінки дітей та підлітків.

В зв’язку з цим у нашому ЦДЮТ розроблені цільові проекти «Закон і право» та «Обдарованість», метою реалізації яких є формування дитячого колективу, створення в закладі атмосфери, що сприяє виявленню, розвитку, повному розкриттю талантів і здібностей кожної дитини.

Саме тому значна увага зосереджується на створенні сприятливого психологічного мікроклімату, виховного середовища, що є комфортним для кожного учня і забезпечує соціалізацію кожної дитини. Застосування форм і методів превентивного виховання дітей дають змогу значно активізувати виховну роботу, у центрі якої – створення умов для соціально-культурного, духовного фізичного розвитку та виховання гармонійної людини, одним із заходів у нас є районний брейн-ринг «Підліток і право».

Однією із інтерактивних технологій у виховній діяльності в нашому ЦДЮТ є проведення й організація пізнавальних ігор, які набули широкого поширення, в яких основний момент – змагання (найчастіше командне). Ці ігри формують потребу в розширенні кругозору, розвивають творче мислення. До них належать майже всі пізнавальні ігри-конкурси: «Турнір ерудитів», «Що? Де? Коли?», КВК, «КРОКС», вікторини, брейн-ринги, конкурси знавців, тощо.

Ці ігри емоційні, колективні за своєю суттю, вчать слухати інших, умінню коректно вислуховувати свої судження, переживати за інших членів команди. Вони вимагають попередньої підготовки як дорослих так і дітей, які спочатку з необхідності, а потім і за власним бажанням звертаються до популярної літератури. При їх проведенні необхідно враховувати наявний обсяг знань, а також вік учнів.

Зрозуміло, що успіх виховного процесу залежить в першу чергу від вихователя. Дорослий з добрим серцем, високою культурою, сучасним професіоналізмом спочатку навчає: «Поглянь, як це робиться!». Потім пропонує: «Спробуй сам!». При цьому дорослий поряд і готовий прийти на допомогу. І тільки тоді, коли вихованець засвоїв основи дій, дорослий надає вихованцю право діяти самостійно. Дорослий не заважає вихованцю, він аналізує його дії та результат.

Є всі підстави для ствердження, що саме позашкільна освіта спроможна частково компенсувати недоліки у вихованні та розвитку дитини сім’єю, школою.

Успішність навчально-розвивальної та виховної роботи нашого колективу значною мірою залежить від органічного поєднання творчої праці та кращого досвіду досвідчених педагогів із новаторськими ініціативами молодих колег.

Саме такий підхід є основою для визначення шляхів розвитку закладу і впровадження різнопланових інновацій.

Категорія: Керівнику гуртка | Додав: Iryskakom
Переглядів: 3743 | Завантажень: 0 | Рейтинг: 2.0/1
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Форма входу
Пошук
Календар
Святкуємо
Праздники Украины
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
 


09700, м. Богуслав
провулок Корсунський, 11
тел. (04461) 5-13-19
е-mail:boguslav-cdut@ukr.net

  Запис до гуртків проводиться

щороку  з 1 по 15 вересня

www.boguslav-cdut.at.ua

Copyright MyCorp © 2020