Богуславський Центр

дитячої та юнацької творчості

Меню сайту
Погода
Корисні посилання
Положення [29]
Керівнику гуртка [11]
Фотоанонс подій [12]
Новини самоврядування [19]
Документи самоврядування [4]
Поради заступника директора з навчально-виховної роботи [5]
Поради психолога [11]
Соціальні ініціативи Президента [1]
Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 25
Головна » Файли » Положення

«Київщина – мій заповітний край»
01.03.2013, 19:49
Інформаційно-методичні матеріали
щодо проведення обласної краєзнавчої конференції учнівської молоді «Київщина – мій заповітний край»
 
З метою відзначення 1025-річчя хрещення Київської Русі, а також розвитку творчих інтересів учнівської молоді з різних напрямів краєзнавства, науково-дослідницької і природоохоронної роботи, виховання патріотичних почуттів, любові до рідного краю 28 березня 2013 року на базі Переяслав-Хмельницької школи-інтернату відбудеться обласна краєзнавча конференція учнівської молоді «Київщина – мій заповітний край».
            До участі в заході запрошуються вихованці туристсько-краєзнавчих гуртків, юні краєзнавці, члени пошукових загонів загальноосвітніх і позашкільних навчальних закладів (учні 6-10 класів). Склад делегації від району (міста) – 3 вихованці (учні) та керівник.
Для участі в конференції до 10 березня 2013 року  слід подати заявки на кожного вихованця (учня) та тексти робіт на електронних носіях за  адресою: 09113 Київська область, м. Біла Церква, бульвар 50-річчя Перемоги, 90, Комунальний заклад Київської обласної ради «Центр творчості дітей та юнацтва Київщини», тел. (04563) 3-27-92, 4-18-27, факс 6-46-45, E-mail: ctduk_tyrustu@ukr.net
Роботи оформлюються відповідного до вимог написання пошукових робіт експедицій «Історія міст і сіл України» та «Моя Батьківщина – Україна».
Кожен учасник конференції може виступити лише в одній із запропонованих секцій:
- історичне краєзнавство або географічне краєзнавство;
- археологія або геологія;
- екологія або етнографія і фольклор.
Зміст пошукових робіт повинен ґрунтуватися на матеріалі, зібраному на території Київської області, та презентувати результати пошукової роботи вихованців (учнів) за обраною темою.
Зміст напрямів:
Екологія. У рамках цього напряму учасники досліджують природоохоронну історію рідного краю, екологічні проблеми місцевості, основні джерела забруднення, радіоекологію (нагромадження та міграція радіонуклідів, відходів атомної промисловості та аварії ЧАЕС тощо) екологічне законодавство, природні ресурси, зв’язок екології та охорони здоров’я, розвиток екологічної культури, екотуризму, ознайомлюють з розробленими екологічними туристськими маршрутами та екскурсіями тощо.
Геологія. Краєзнавці висвітлюють пошукову роботу щодо вивчення природних геологічних пам’яток регіону, родовищ корисних копалин, кар’єрів будівельних матеріалів; гірських порід, що використовуються у будівництві та оздобленні пам’ятників; водні ресурси та їх використання в населеному пункті, районі; сучасні геоморфологічні процеси на території населеного пункту, району тощо.
Археологія. Учасники вивчають історичне минуле рідного краю, області та України на основі речових пам’яток, проводять польові та лабораторні (кабінетні) дослідження, здійснюють експедиції, співпрацюють з музеями археології, висвітлюють проблеми розвитку археології в Україні.
Історичне краєзнавство. Юні дослідники займаються вивченням історії рідного краю від найдавніших часів до сьогодення, генеалогічними та біографічними дослідженнями, пам’яткознавством (вивчення пам’яток історії та культури рідного краю: окремі споруди, архітектурні ансамблі та комплекси, предмети старовини і мистецтва тощо), дослідженням соціальної історії краю, церкви як освітньо-культурного осередку рідного краю тощо.
Представляють розроблені та здійснені тематичні туристсько-краєзнавчі маршрути та екскурсії тощо.
Географічне краєзнавство. Учасники ознайомлюють з дослідженням природи рідного краю, виявляють, обліковують пам’ятки природи, природні ресурси, унікальні ландшафти рідного краю, описують територіальні особливості розміщення промислового виробництва, сільського господарства, населення, транспорту; досліджують фізичні та економіко-географічні особливості території рідного краю; знайомляться з рослинним і тваринним світом, кліматом тощо. Учасники експедиції вивчають історію природокористування, взаємин людини з навколишнім середовищем через господарство, побут, національні промисли тощо.
Фольклор і етнографія. У рамках напряму вивчаються традиційні свята, обряди, побутова культура, народні ремесла, народна творчість, медицина і педагогіка, народні ігри та забави, проводяться дослідження давніх музичних інструментів, історії будівництва, природокористування.
Робота може бути спрямована на запис легенд, дум, створення етнографічних словників, пропагування народної творчості (фольклорних свят, народних обрядів свого краю).
Вимоги до виступу на конференції
На виступ доповідачам відводиться до 10 хвилин. Доповідачі можуть використовувати будь-який вид наочності: фотографії, графіки, діаграми, відеофільми, аудіозаписи, електронні презентації, археологічні, геологічні та етнографічні знахідки, інший фактичний матеріал. Виклад матеріалу має бути чітким та логічним. Після захисту – дискусія до 2 хвилин, яка включає відповіді на питання журі та учасників заходу.
Усі доповідачі та виступаючі отримають сертифікати учасників конференції.
 
 Форма заявки
учасника обласної конференції юних краєзнавців
«Київщина – мій заповітний край
1.    Прізвище, ім’я, по-батькові _________

2.    Дата народження _____________________

3.    Місце навчання     ________________________

4.    П.І.Б керівника гуртка _____________________

5.    Контактні телефони, E-mail ________________

6.    Напрям (секція,конференції)___________________ 

7.    Тема виступу __________________________

8.    Необхідне технічне  забезпечення _____________ 

 

 

Дата заповнення та підпис

 

Категорія: Положення | Додав: Iryskakom
Переглядів: 581 | Завантажень: 0 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Форма входу
Пошук
Календар
Святкуємо
Праздники Украины
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
 


09700, м. Богуслав
провулок Корсунський, 11
тел. (04461) 5-13-19
е-mail:boguslav-cdut@ukr.net

  Запис до гуртків проводиться

щороку  з 1 по 15 вересня

www.boguslav-cdut.at.ua

Copyright MyCorp © 2020